Zavolejte nám +420 775 119 118

Realizace bílé kuchyně na míru

Realizace bílé kuchyně na míru

14. 10. 2022 Inspirace kuchyní
12 minut čtení

Fascinuje vás jednoduchost, elegance a nadčasovost? Designová bílá kuchyně na míru pro vás bude to pravé ořechové. Abychom vám usnadnili proces výběru, přicházíme s pořádnou dávkou inspirace. Zjistěte, čím jsou bílé kuchyně výjimečné, na co si dát pozor při jejich výběru a jaké bílé kuchyně na míru jsme v minulosti vyrobili pro naše zákazníky.

Kouzlo bílé designové kuchyně na míru

Bílé kuchyně dlouhodobě vládnou trhu a není se čemu divit. Mezi jejich hlavní benefity můžeme řadit například následující vlastnosti:

  • jsou elegantní
  • hodí se do jakéhokoli interiéru
  • nikdy nevyjdou z módy
  • jednoduše se kombinují s dalším vybavením a kuchyňskými doplňky
  • dokáží prosvětlit a opticky zvětšit místnost
  • ani po letech vás neomrzí 

Možnosti realizace bílé kuchyně na zakázku

Bílá kuchyně v žádném případě nemusí znamenat nudu, právě naopak! Nabízí nespočet možností a je pouze na vás, zda se rozhodnete místnost ladit do moderního, klasického či rustikálního stylu

Klasická bílá kuchyně na míru

Neradi experimentujete? V takovém případě vás potěšíme kuchyní na míru v klasickém stylu. Výsledkem bude prakticky uspořádaná kuchyně s nádechem elegance. Můžete se spolehnout, že klasická kuchyně v bílém provedení bude působit vkusně a čistě. Jasným příkladem je toho kuchyně Chantal, při jejímž navrhování se naši designéři inspirovali skandinávským stylem. 

Když už je řeč o barvách – nezapomeňte, že není bílá jako bílá. Zatímco někteří zákazníci preferují sněhově bílou, jiní volí spíše krémovou či vanilkovou. Ať už se rozhodnete jakkoli, důležité je vědět, že barevný tón může mít vliv na výběr dalších komponentů kuchyně. Ke krémovým kuchyním skvěle ladí nejrůznější dřevité tóny. Studené odstíny bílé se pak nejčastěji kombinují s betonovými a kamennými pracovními deskami nebo obložením. Nutno ale dodat, že nakonec záleží pouze na vás a vašich preferencích, a tak se nebojte vsadit na jakoukoli kombinaci, která vám bude vytvářet úsměv na tváři. 

Moderní bílá kuchyně na míru

Bílá kuchyně s moderními prvky vypadá skvěle za každých okolností. Perfektní volbou bude především pro ty, kdo rádi drží krok s trendy dnešní doby. Moderní kuchyně Glanc kombinují minimalismus, logické uspořádání, jedinečnost a rafinovanost. Prohlédněte si návrhy exkluzivní kuchyně Fidda nebo svěží bílo-modré kuchyně Blu od našich designérů. Zaujmout by vás mohla také následující realizace krémově bílé kuchyně s ostrůvkem.

Moderní bílá kuchyně s ostrůvkem
Krémově bílá moderní kuchyně s ostrůvkem

Moderní kuchyně se často vyjímají nejrůznějšími vychytávkami. Naprostou samozřejmostí je použití vestavných spotřebičů. Možností ale existuje mnohem více. Na následující fotografii si můžete prohlédnout například chytré řešení zásuvek pro kuchyňský ostrůvek

Trendy řešení zásuvky u kuchyňského ostrůvku
Minimalistické řešení zásuvek u kuchyňského ostrůvku

Rustikální bílá kuchyně na zakázku

Pokud nad strohostí minimalismu upřednostňujete teplo domova a romantiku, bude pro vás jasnou volbou útulná bílá kuchyně ve venkovském stylu. Mezi charakteristické rysy rustikálních kuchyní můžeme řadit propracované detaily, tlumené odstíny a přírodní motivy. Věřte, že vůni dřeva, okrasné úchytky, vitríny a proutěné dekorace si v kuchyni zamilujete. 

Pro to, abyste si pořídili rustikální kuchyni, navíc nemusíte bydlet v rodinném domě ani na vesnici. Nostalgii a příjemnou atmosféru, kterou kuchyně ve venkovském stylu vytváří, si můžete užívat třeba i v bytě uprostřed města. Podívejte se, jak může vypadat návrh bílé rustikální kuchyně s odkazem na Provence a francouzský venkov od profesionálního designéra. Výsledek jedné z našich realizací rustikální kuchyně si můžete prohlédnout na následující fotografii. 

Venkovská kuchyně na míru
Kvalitní kuchyně na míru ve venkovském stylu

Lesklá nebo matná bílá kuchyně

Při vybírání bílé kuchyně se pravděpodobně nevyhnete otázce, zda zvolit matné či lesklé provedení. Obě varianty se jednoduše kombinují s dalším kuchyňským vybavením a budou se hodit k betonové, kamenné i dřevěné pracovní desce. Kromě toho mají ale i odlišné vlastnosti. 

Bílá kuchyně v provedení lesk je oblíbená pro svůj luxusní vzhled a fakt, že rozjasní a opticky zvětší jakoukoli místnost. Matná bílá kuchyně si zákazníky získává pro změnu tím, že působí útulně a decentně. Zatímco lesk bývá hojně používán pro moderní kuchyně, mat převládá u kuchyní rustikálních. Pro bližší srovnání lesklé a matné bílé kuchyně věnujte pozornost našemu dalšímu blogovému článku. 

Na co si dát pozor při navrhování bílé kuchyně

Ne nadarmo se říká, že navrhnout harmonickou bílou kuchyni je umění. Proto vám přinášíme shrnutí těch nejčastějších chyb, kterých se dopouštějí lidé zařizující si kuchyni na vlastní pěst, ale i někteří designéři. 

Nežádoucím, ale přesto poměrně častým výsledkem, je chladný a sterilní vzhled bílé kuchyně. Abyste se obdobné situaci vyhnuli, pamatujte, že je potřeba bílou kuchyňskou linku doplnit o další vybavení z odlišných materiálů či v jiných barvách. Zjednodušeně řečeno, v kuchyni se snažte vytvořit kontrast. Jedině tak nebude celá místnost splývat a působit neosobně.

Nádhernou hru s materiály můžete pozorovat na následující realizaci, v rámci které jsme použili dvířka v bílém lesku a exotickém palisandru, kamenné obložení a ostrůvek s černou kamennou deskou a osekanou hranou.

Luxusní bílá kuchyně na míru
Bílá kuchyně na míru s nádechem luxusu

Zmínili jsme, že vám k vytvoření kontrastu může pomoci také jiná výrazná barva. Jak to ale může vypadat v realitě? Naším oblíbeným příkladem je moderní bílo-červená kuchyně s tmavě šedou pracovní deskou.  

Nápaditá červeno-bílá kuchyně na míru
Originální bílo-červená kuchyně na zakázku

V neposlední řadě se doporučujeme vyvarovat kombinování příliš mnoha bílých lesklých prvků. Kuchyně s bílými lesklými dvířky, podlahou, a navíc třeba pracovní deskou by zejména v malých kuchyních mohla vytvářet opticky nepříjemný dojem. Také mějte na paměti, že matné kuchyně oproti lesklému provedení světlo spíše pohlcují, a tak nejsou ideální volbou do stísněných tmavých místností. 

Navrhněte si vysněnou bílou kuchyni na zakázku

Máte o své vysněné kuchyni jasnou představu? Zeptejte se nás prostřednictvím nezávazného formuláře na cenu. Pokud ještě přesnou představu nemáte a nejste si jistí, který styl by se do vašeho bytu či domu nejvíce hodil, můžete se inspirovat několika návrhy kuchyní od našich designérů. Kromě toho máme pro vás ještě jedno skvělé řešení. 

Pomocí našeho 3D online konfigurátoru kuchyní si můžete vyzkoušet, jak by (nejen) bílá kuchyně vypadala v mnoha různých provedeních a stylech. Fantazii se u nás meze nekladou, a tak si v rámci konfigurátoru můžete hrát nejen s odstíny skříněk, poliček, pracovní desky, obkladu, ale i podlahy a zdí. Cílem konfigurátoru je, abyste získali představu o tom, jak by vaše vysněná kuchyně vypadala v realitě. Rádi byste se o fungování konfigurátoru dozvěděli víc? Náš průvodce konfigurátorem kuchyní na míru je tu přímo pro vás. 

Jsme česká firma, která se specializuje na výrobu špičkových kuchyní na míru. Naší největší prioritou jsou spokojení zákazníci, kterým bude kuchyně sloužit mnoho let. Ať už máte jakékoli požadavky a přání, uděláme vše pro to, abychom je co nejpřesněji uskutečnili. Nabízíme možnost poradenství, zaměření nebo také návrh kuchyně přímo u vás doma. Samozřejmostí je pro nás také dodání a odborná montáž kuchyně.

Moderní kuchyň

Přejít do kategorie

Moderní pojetí kuchyně ve vysokém lesku, neváhejte a vyzkoušejte konfigurátor kuchyně

zjistit více

Stále si nevíte rady?

Pokud jsme nezodpověděli veškeré vaše dotazy, rádi vám poradíme individuálně. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím telefonního čísla + 420 775 119 118 nebo e-mailové adresy dusek@glankuchyne.cz. Chcete-li načerpat více inspirace ze světa kuchyní na míru, sledujte náš Facebook, Instagram a TikTok. Pozornost doporučujeme věnovat také našim dalším blogovým článkům, ve kterých se dozvíte například jak vybrat spotřebiče do kuchyně na míru nebo jak skladovat potraviny.

Natálie Fausová
Článek napsal(a)
Natálie Fausová
Více článků od autora
Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Další články z blogu

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně na míru
10. 1. 2024
Průvodce výběrem kuchyně na míru
15 minut čtení

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně na míru

Kvalitní spotřebiče představují základ každé funkční, moderní a praktické kuchyně. Ať už se chystáte poptat novou kuchyni na míru, nebo vás čeká rekonstrukce té stávající, náš článek je tu přímo pro vás. Poradíme vám, z jakých typů kuchyňských spotřebičů lze vybírat, které funkce by vám u spotřebiče mohly přijít vhod a na co si dát při výběru pozor.
Celý článek

Proč byste měli chtít nábytek od nás?

 

Do naší práce dáme svoje
české srdce.

 

Poradíme vám s detaily
a kuchyň poté navrhneme.

 

V naší lakovně připravíme
dvířka té nejvyšší kvality.

 

Použijeme kvalitní kování
a potrpíme si na zpracování.

 

Kuchyň přivezeme a také
namontujeme

pozadí

Kuchyně máme opravdu rádi

autor
uvozovky

U nás najdete kuchyně na míru, které v sobě spojují dlouholeté rodinné zkušenosti, vášeň pro kvalitu a širokou škálu designových možností odpovídajících Vašemu vkusu. Klíčovým prvkem naší práce je individuální přístup k zákazníkovi.

Václav Dušek majitel firmy