Zavolejte nám +420 775 119 118

Moderní kuchyně na míru do paneláku

Moderní kuchyně na míru do paneláku

7. 2. 2024 Inspirace kuchyní
10 minut čtení

Chtěli byste zrekonstruovat kuchyni v paneláku na modernější, ale obáváte se, že na tak malém prostoru toho moc nesvedete? Ukážeme vám, že to není pravda. Předáme vám pár rad a tipů a seznámíme vás s vychytávkami, díky kterým vytvoříte moderní a zcela funkční kuchyni.

Žijete v paneláku a přáli byste si novou kuchyni? Už vám nevyhovuje původní panelákové uspořádání kuchyně, ale bojíte se, že v tak malé či úzké místnosti není prostor pro úpravy? Nezoufejte. I v malém prostoru jsme schopni zařídit funkční kuchyni se vším potřebným vybavením, která bude stylová a moderní. Zásadní je efektivní uspořádání celého prostoru a výběr správných barev nebo osvětlení. Poradíme vám jak na to.

Jaká jsou nejpraktičtější uspořádání kuchyní do paneláku

Vzhledem k malým rozměrům místností, kterými paneláky disponují, je důležité pečlivě promyšlené rozmístění veškerého nábytku. To samé platí také o panelákových kuchyních. Původní uspořádání, obzvlášť u starých panelových domů, často nepočítá s některými spotřebiči, především myčkou nádobí, a proto již nevyhovuje dnešním podmínkám a potřebám.

Pokud se rozhodnete pro novou moderní kuchyni do paneláku, promyslete si, jak velké změny potřebujete. Zda vám vyhovuje aktuální rozložení a toužíte pouze po kosmetických úpravách, kterými může být modernější design, jiné barvy, lepší osvětlení, nebo už vám stará kuchyně vůbec nevyhovuje a potřebujete kompletní rekonstrukci, která umožní změnit rozmístění kuchyňské linky i vestavných spotřebičů a dalšího vybavení. My vám můžeme pomoci s oběma variantami.

Jestliže zvolíte celkovou změnu rozložení kuchyně, mezi nejefektivnější tvary kuchyňských linek do paneláku patří tyto tři:

 • Rovné kuchyňské linky
 • Rohové kuchyňské linky do L
 • Kuchyňské linky do U

Rovné kuchyně do paneláku

Rovné kuchyňské linky u nejdelší zdi jsou obzvlášť v malých prostorech velmi výhodné. Nabízejí pohodlný přístup do všech skříněk i šuplíků. Pro zajištění dostatečného úložného prostoru pro veškeré kuchyňské vybavení je ideální kombinace kuchyňské linky s vysokými horními skříňkami. Abyste využili prostor na maximum, vsaďte na skříňky až do stropu.

Rovná kuchyňská linka vhodná do panelového bytu

Rohová kuchyňská linka

Rohová kuchyňská linka do paneláku čili kuchyňská linka do L nabízí, stejně jako rovná linka, pohodlný přístup ke všem skříňkám i šuplíkům a zároveň disponuje ještě větším pracovním i úložným prostorem. I v tomto případě doporučujeme doplnit kuchyni horními skříňkami. Prostor navíc se může vždycky hodit.

Přemýšlíte, jak využít roh, který u kuchyní do L vznikne? Pracovat se v něm moc nedá, ale skvěle vám poslouží jako odkládací plocha pro často využívané spotřebiče – například pro varnou konvici nebo kávovar. Také zde můžete odkládat umyté nádobí na okapání, ovoce a zeleninu, která nepatří do lednice a další nejpoužívanější kuchyňské potřeby.

Rohová kuchyňská linka na míru ve tvaru L 

Kuchyňská linka do U 

Uspořádání kuchyně do U je možné v závislosti na prostoru, který váš byt nabízí. Pro pohodlné vaření a pohyb v kuchyni je důležité, aby mezi protilehlými částmi linky byla vzdálenost alespoň 2 metry.

Kuchyňskou linku do U můžete umístit tak, že budou všechny tři části linky u zdi, anebo tak, že rozdělíte místnost. V tom případě budou dvě části linky podél zdí a třetí část volně v prostoru vytvoří předěl. Často bývají tímto způsobem rozdělovány místnosti na kuchyň a obývací pokoj. Pro inspiraci se můžete podívat, jak jsme si poradili s realizací moderní kuchyně do U na relativně malém prostoru.

Potřebujete-li ušetřit další místo, anebo vám zkrátka už žádné místo pro umístění jídelního stolu nezbývá, je dobré předělovou část kuchyňské linky zvednout a vytvořit tak barový pult. Ten menší jídelní stůl spolehlivě nahradí.

Kuchyňská linka ve tvaru U vhodná do paneláku

Stejně jako u kuchyní do L, i v kuchyni do tvaru písmene U vám vznikne roh, respektive dva, které opět můžete využít jako odkládací prostor pro často používané kuchyňské vybavení a spotřebiče. A pokud i do tohoto tvaru kuchyně umístíte horní skříňky až do stropu, nemusíte se vůbec obávat, že byste měli málo úložného místa.

Realizace kuchyně na míru do U

Kuchyňské linky do U představují moderní a praktické řešení, které si zamilujete. Pokud o kuchyni v tomto tvaru uvažujete a sháníte inspiraci, jak si ji zařídit, náš článek je tu přímo pro vás. Poradíme vám, čím vším by vás kuchyně do U mohla zaujmout, a představíme vám možné způsoby její realizace.

zjistit více

8 zásad pro zařízení funkční kuchyně na míru do paneláku

Při zařizování moderní kuchyně v paneláku vám doporučujeme držet se těchto zásad. Díky nim bude kuchyně nejen esteticky příjemná, ale také velmi funkční a bude působit opticky větší.

 1. Dbejte především na praktické rozložení kuchyně, díky kterému využijete každý centimetr.
 2. Správně si rozvrhněte jednotlivé pracovní zóny, aby se vám dobře a pohodlně v kuchyni vařilo. Obecně se doporučuje rozložení odkládací plocha, varná deska, pracovní plocha, dřez a odkládací plocha. Zároveň platí, že mezi varnou deskou a dřezem by mělo být alespoň 60 cm volné plochy.
 3. Rozplánujte si vhodné množství a rozmístění zásuvek. V kuchyni jich je potřeba hodně. Myslete také na to, že spotřebičů a dalšího kuchyňského vybavení s moderní dobou přibývá, proto je vhodné mít zabudováno i pár zásuvek do zásoby. Aby vám v budoucnu v kuchyni nic nechybělo, přečtěte si, co dalšího je potřeba předem promyslet.
 4. Pro menší kuchyně doporučujeme použití světlých barev a hladkých materiálů, které kuchyni opticky zvětší. Navíc bílé kuchyně jsou nadčasové a nikdy nevyjdou z módy.
 5. Vsaďte také na kvalitní a dostatečné osvětlení kuchyně s vhodným odstínem světla. Málo osvětlené místnosti se špatným odstínem působí opticky menší. Ideální bývá kombinace bodových světel na stropě a zvlášť ovládaných světel pod horními skříňkami. K tomu jsou nejvhodnější LED pásky, díky kterým dosáhnete dokonale osvětlené pracovní plochy kuchyňské linky.
 6. Rozmyslete si každé pořízení kuchyňského vybavení i spotřebiče z důvodu úspory místa. Vsaďte na multifunkční domácí spotřebiče, které zastanou více činností – například pečící trouba i s mikrovlnným ohřevem a podobně.
 7. Už víte, které kuchyňské spotřebiče potřebujete? Zvažte, zda by bylo možné použít co nejvíce vestavných spotřebičů. Malá kuchyně tak bude působit celistvěji a opticky se zvětší. Pokud při výběru spotřebičů tápete, přečtěte si našeho průvodce výběrem kuchyňských spotřebičů.
 8. Panelákovou kuchyni vytvořte v minimalistickém stylu, kde bude jen opravdu potřebné a dobře uklizené vybavení, aby vám nepřekáželo na už tak malém pracovním prostoru. Jestliže nevíte jak na to, inspirovat se můžete našimi tipy pro minimalistické kuchyně.

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně na míru

Kvalitní spotřebiče představují základ každé funkční, moderní a praktické kuchyně. Ať už se chystáte poptat novou kuchyni na míru, nebo vás čeká rekonstrukce té stávající, náš článek je tu přímo pro vás. Poradíme vám, z jakých typů kuchyňských spotřebičů lze vybírat, které funkce by vám u spotřebiče mohly přijít vhod a na co si dát při výběru pozor.

zjistit více

Vychytávky do moderní kuchyně v paneláku

Máte opravdu malou kuchyni, kde je pro vás důležitý každý centimetr prostoru? Pak máme přesně pro vás pár praktických tipů, které při rekonstrukci kuchyně stojí za zvážení.

 • Posuvné dveře do kuchyně – zvažte, zda by pro vás nebylo výhodné zrušení klasických křídlových dveří a jejich nahrazení posuvnými dveřmi. Narozdíl od křídlových dveří vám nikde nebudou překážet, ani při otevírání šuplíků a skříněk a nebudou zabírat zbytečné místo v prostoru.
 • Rozšířený parapet pod oknem – nevejde se vám nikam jídelní stůl ani nemáte místo pro barový pult, který by ho nahradil? Pokud máte v kuchyni okno, u kterého je zároveň dostatek prostoru, nabízíme další tip, jak stůl nahradit. Nechte si vyrobit široký parapet, ideálně ve stejném dekoru, jaký má pracovní deska kuchyňské linky. Umístěte k němu židličky a improvizovaná náhrada stolu je na světě. A pokud zrovna nejíte, může vám parapet posloužit jako další odkládací či pracovní plocha.
 • Výsuvné a otočné systémy do kuchyňských skříněk – výsuvné systémy jsou praktické ve všech skříňkách, protože zajišťují lepší přístup k obsahu i dobrý přehled. Otočné systémy doporučujeme především do rohových skříněk kuchyní do tvaru U a L.
 • Kombinace uzavřených a otevřených skříněk – tato kombinace zajistí, že prostor malé kuchyně bude provzdušněný a nebudete se v něm cítit stísněně.

Návrh kuchyně v paneláku podle vašich představ ve 3D konfigurátoru

Nejste si jistí vzhledem vaší nové moderní kuchyně v paneláku? Vyzkoušejte náš 3D konfigurátor kuchyní, ve kterém si snadno navolíte různé barevné kombinace zdí, pracovní desky, skříněk a dalšího vybavení. Budete tak mít lepší představu o tom, co se vám líbí a co ve své kuchyni naopak nechcete. Návrh kuchyně v konfigurátoru můžete provést online a zcela zdarma. A pokud by vám nebylo jasné, jak s online konfigurátorem kuchyní pracovat, přečtěte si náš další článek.

Máte-li jasnou představu o své nové moderní kuchyni do paneláku, využijte poptávkový formulář nebo navštivte jeden z našich showroomů v Praze či Sedlčanech, kde vás přivítají naši designéři. Uvaří vám kávu a společně můžete probrat všechny své požadavky a přání, které přenesete do návrhu kuchyně na míru do paneláku. V showroomech si také můžete prohlédnout a osahat vystavené kuchyně. Naši návrháři vám rádi poradí, které materiály a barvy by pro kuchyni do paneláku byly vhodné, a kterým byste se radši měli vyhnout.

Kuchyně na míru aneb jak použít 3D online konfigurátor kuchyní zdarma

Toužíte po kuchyni, která bude unikátní? Vyzkoušejte náš 3D online konfigurátor a vytvořte si návrh kuchyně na míru. Díky konfigurátoru získáte realistickou představu o tom, jak by vaše vysněná kuchyně vypadala ve skutečnosti, a navíc ji můžete rovnou nezávazně poptat.

zjistit více

Kuchyně Glanc – poptejte kuchyni na míru od českého výrobce

Stále si nevíte s moderní kuchyní do paneláku rady? Neváhejte nás kontaktovat. Jsme česká firma s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Nabízíme odborné poradenství i zaměření kuchyně přímo u vás doma. Ke každému zákazníkovi i každému návrhu kuchyně na míru přistupujeme zcela individuálně a s ohledem na vaše přání i finanční a prostorové možnosti. Svěřte návrh nové panelákové kuchyně našim designérům, kteří vytvoří jedinečný prostor, ve kterém se vám bude vařit jedna radost. 

K výrobě kuchyní používáme pouze kvalitní materiály od českých, německých a rakouských výrobců. Všechny kuchyně doplňujeme spotřebiči od ověřených výrobců a dalším doplňkovým sortimentem, například dřezy nebo odpadkovými koši na tříděný odpad. Kromě moderních kuchyní na míru můžeme navrhnout také kuchyně design nebo rustikální kuchyně. Zajišťujeme také výrobu obývacích stěn, vestavěných skříní na míru a dalšího interiérového nábytku na míru.

Zuzana Spudichová
Článek napsal(a)
Zuzana Spudichová
Více článků od autora

Po střední ekonomické škole mě má láska ke knihám a českému jazyku zavála trochu jiným směrem. A tak jsem na vysoké škole vystudovala Jazykovou a literární kulturu. Při studiích jsem využila příležitosti a na krátký čas jsem se přesunula do Norska, které probudilo mou vášeň k cestování. Mými dalšími koníčky jsou čtení, sledování filmů a ve volných chvílích se věnuji i korekturám textů.

Další články z blogu

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně na míru
10. 1. 2024
Průvodce výběrem kuchyně na míru
15 minut čtení

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně na míru

Kvalitní spotřebiče představují základ každé funkční, moderní a praktické kuchyně. Ať už se chystáte poptat novou kuchyni na míru, nebo vás čeká rekonstrukce té stávající, náš článek je tu přímo pro vás. Poradíme vám, z jakých typů kuchyňských spotřebičů lze vybírat, které funkce by vám u spotřebiče mohly přijít vhod a na co si dát při výběru pozor.
Celý článek

Proč byste měli chtít nábytek od nás?

 

Do naší práce dáme svoje
české srdce.

 

Poradíme vám s detaily
a kuchyň poté navrhneme.

 

V naší lakovně připravíme
dvířka té nejvyšší kvality.

 

Použijeme kvalitní kování
a potrpíme si na zpracování.

 

Kuchyň přivezeme a také
namontujeme

pozadí

Kuchyně máme opravdu rádi

autor
uvozovky

U nás najdete kuchyně na míru, které v sobě spojují dlouholeté rodinné zkušenosti, vášeň pro kvalitu a širokou škálu designových možností odpovídajících Vašemu vkusu. Klíčovým prvkem naší práce je individuální přístup k zákazníkovi.

Václav Dušek majitel firmy