Zavolejte nám +420 775 119 118

Realizace kuchyně do U

Realizace kuchyně na míru do U

21. 12. 2022 Inspirace kuchyní
10 minut čtení

Kuchyňské linky do U představují moderní a praktické řešení, které si zamilujete. Pokud o kuchyni v tomto tvaru uvažujete a sháníte inspiraci, jak si ji zařídit, náš článek je tu přímo pro vás. Poradíme vám, čím vším by vás kuchyně do U mohla zaujmout, a představíme vám možné způsoby její realizace.

Charakteristika a uspořádání kuchyně do U

To, že se kuchyňské linky vyrábí v různých tvarech, není žádnou novinkou. Pokud zvolíte provedení do U, stane se kuchyňská linka dominantou celé místnosti. Jedná se o populární tvar, díky kterému využijete prostor vaší kuchyně na maximum. Kuchyně do U se skládá ze dvou protilehlých a jedné spojovací části. Obecně platí, že je pro její realizaci potřeba alespoň 8–10 m2 volného prostoru. Abyste se mohli v kuchyni pohodlně pohybovat i ve chvíli, kdy otevřete dvířka myčky, trouby nebo vysunete zásuvky, musí být vzdálenost mezi protilehlými stranami kuchyně minimálně 2 m. 

Uspořádání do U je skvělé v tom, že je variabilní. Zatímco ve čtvercové místnosti mohou být strany kuchyňské linky symetrické, v prostoru s jinými proporcemi to může vypadat tak, že jsou dvě stejně dlouhé strany spojeny jedním kratším dílem, případně dvě kratší strany spojeny jednou dlouhou částí. Poptat můžete i kuchyni, která má každou stranu jinak dlouhou, nebo je vybavena skříňkami v různých výškách a velikostech. 

Také si promyslete, zda chcete mít všechny strany kuchyňské linky podél zdi, nebo preferujete kuchyni s jedním volně stojícím ramenem. Druhá varianta pro vás bude ideální v případě, že máte kuchyni spojenou s obývacím pokojem či jídelnou a chcete tyto prostory opticky oddělit. Ať už se rozhodnete pro jakékoli uspořádání kuchyně do U, uděláme vše pro to, abychom dosáhli optimální ergonomie a abyste měli při přípravě vašich oblíbených pokrmů co největší komfort.

Náš tip: Pokud nemáte dostatek prostoru pro klasickou kuchyňskou linku ve tvaru U, nemusíte zoufat. Jsme schopni vyrobit i atypickou kuchyň do tvaru „U“, kdy levé nebo pravé straně upravíme hloubku pracovní desky např. na 40 cm. Toto řešení se často používá u panelákové kuchyně. Výhodou je možnost zakrýt pracovní deskou radiátor a rovnou protáhnout pracovní desku až k oknu. Tím máte vyřešen i parapet.

Nebo vám rádi vyrobíme designovou kuchyni na míru v provedení, které je pro malou kuchyni vhodnější. Může se jednat např. o kuchyni do L nebo jednořadou kuchyňskou linku. V případě, že si nebudete jisti rozložením kuchyně, kontaktujte na telefonním čísle + 420 775 119 118 majitele firmy Václava Duška, který Vám rád pomůže kuchyni navrhnout. Na přání si lze domluvit i individuální schůzku přímo u vás doma.

Kuchyně na míru

Přejete si kuchyň na míru? Pak jste u nás správně. Společně navrhneme řešení vaší vysněné kuchyně. Jakékoli neobvyklé přání pro nás není překážkou. Ať je vaším přáním moderní bílá kuchyně, designová kuchyně nebo rustikální kuchyně s nádechem venkova, naši designéři to dokáží zařídit.

zjistit více

Výhody kuchyně ve tvaru U

Už víte, co si představit pod spojením „kuchyně do U” a jaké jsou možnosti jejího uspořádání. Pokud si však stále nejste jisti, zda je pro vás tento typ kuchyňské linky tou nejlepší volbou, možná vás přesvědčí následující seznam výhod. 

Mezi hlavní přednosti kuchyní do U patří:

  • velká pracovní plocha
  • dostatek úložného prostoru
  • variabilita 
  • optimální využití prostoru – typicky vytvořením zóny vaření, úklidu a úložného prostoru
  • originální design
  • možnost využít volné rameno kuchyňské linky jako bar či jídelní stůl

Každé řešení má jak klady, tak i zápory, a kuchyně do U nejsou výjimkou. Někteří lidé spatřují nevýhodu tohoto typu kuchyně v tom, že má vždy (alespoň) dva rohy, které mohou být problematické z hlediska úložného prostoru. 

V Glanc kuchyních ale naštěstí víme, že existuje mnoho možností, jak rohy kuchyňské linky chytře a efektivně využít. Aby nezůstaly zaslepené, dají se do nich v mnoha případech instalovat tzv. rohové systémy. Tyto systémy dokáží z jinak nepraktického rohu vytvořit zdroj úložného prostoru, díky kterému budete mít kuchyňské potřeby vždy po ruce. Do rohů lze umístit také speciální rohový kuchyňský dřez nebo kuchyňský dřez s odkapávačem

Granitový kuchyňský dřez
Kuchyňský dřez s odkapávačem od firmy Franke

Realizace kuchyní na míru do U z výroby Glanc

Glanc kuchyně – to jsou kuchyňské linky špičkové kvality, jež vyrábíme v České republice. Jsme rodinná firma, která si zakládá na prvotřídních materiálech, poctivém zpracování a individuálním přístupu. Jelikož věříme, že činy jsou více než slova, můžete naši práci posoudit sami. V další části tohoto článku vám představíme tři realizace kuchyní ve tvaru U, které jsme v minulosti vyrobili pro naše zákazníky. Další výsledky naší práce naleznete na stránce Realizace.

Realizace kuchyní na míru, fotogalerie

Kuchyně na míru fotogalerie a realizace kuchyně, vše na jednom místě.

zjistit více

Bílá kuchyně na míru do U

Začněme u naprosté klasiky. Bílé kuchyně jsou nadčasové, elegantní a skvěle se kombinují s jinými barvami a materiály. Právě toho jsme využili u následující modro-bílé realizace, která je jasným důkazem toho, že se moderní kuchyně do U hodí i do menších prostor. Svěží vzhled kuchyně podtrhují kromě barev také moderní spotřebiče a hranaté úchytky

Rádi byste se o bílých kuchyních na míru dozvěděli více? Přečtěte si článek, ve kterém najdete pořádnou porci inspirace pro jejich realizaci.

Moderní kuchyně Glanc v bílo-modrém provedení

Luxusní kuchyně do U s ostrůvkem

Kuchyně ve tvaru U doplněné o ostrůvek představují optimální volbu do prostorných a vzdušných místností. Nejen, že kuchyňský ostrůvek dodá celé místnosti šmrnc, ale navíc vám poskytne další pracovní prostor. Pokud máte kuchyni propojenou s obývací místností, pomůže vám tyto prostory vizuálně oddělit. 

Fantazii se meze nekladou, a tak můžete kuchyňský ostrůvek využít také jako jídelní stůl, bar nebo úložný prostor. Nabízí se i možnost zakomponovat do ostrůvku elektrospotřebiče, dřez nebo osvětlení. V takovém případě však myslete na to, že do něj budete muset stropem nebo podlahou přivést elektřinu, případně plyn, vodu a odpad. 

Za poslední dobou se stal obrovským hitem ostrůvek s integrovanou digestoří Bora. Níže si můžete prohlédnout, jak vypadá varná deska s digestoří Bora v různých provedeních. Více inspirace naleznete na stránce BORA-DIGESTROŘE.

Kuchyňský ostrůvek s použitím varné desky s digestoří Bora Classic 2 (indukce + indukce) 
Kuchyňský ostrůvek s varnou deskou a digestoří Bora Classic 2 (kombinace indukce a tepan grilu)

Pokud stále přemýšlíte, jak si zařídit luxusní kuchyni na míru, doporučujeme věnovat pozornost dalšímu článku na blogu. Kromě toho doporučujeme, abyste si prohlédli fotografie našich realizací luxusních kuchyní. Zalíbit by se vám mohla například realizace kuchyně do U, pro kterou jsme zvolili dvířka v bílém lesku, exotickou texturu dřeva a na ostrůvek černou kamennou deskou s osekanou hranou.

Kuchyně na míru ve tvaru U s barem

Na to, že lze do kuchyně zakomponovat bar, jsme narazili již v souvislosti s ostrůvky. Pro ty z vás, kdo po baru touží, ale nemají na kuchyňský ostrůvek dostatek prostoru, máme dobrou zprávu. Můžete jej totiž vytvořit i tak, že jedno rameno kuchyňské linky do U umístíte do prostoru. Pak už stačí, aby byla daná strana kuchyně dostatečně vyvýšená, přidaly se k ní stylové barové židle a máte hotovo. Kuchyňský bar si budete užívat při popíjení výtečných nápojů a mnoho lidí jej běžně využívá také jako jídelní stůl.

Bílo-červená kuchyně na míru s barem

Navrhněte si novou kuchyni do tvaru U na míru pomocí konfigurátoru kuchyně 

Zaujala vás naše práce? To máme radost! Máte-li o své vysněné kuchyni do U alespoň přibližnou představu, neváhejte nám vaše přání sdělit prostřednictvím formuláře nezávazné poptávky. Pokud jasno ještě nemáte, doporučujeme vyzkoušet 3D online konfigurátor, se kterým lze „nanečisto” vyzkoušet nespočet různých barevných provedení kuchyně na míru. 

Tento chytrý nástroj vám pomůže udělat si obrázek o tom, do jakého stylu a barev chcete svou kuchyni ladit. V konfigurátoru si můžete zvolit barvu zdí a podlahy, pracovní desku, typ úchytek nebo třeba druh obkladu. Všechny tyto detaily vám pomohou dosáhnout realistické představy o tom, jak by měla vaše kuchyně snů vypadat. Pro zájemce jsme si připravili také návod, jak s konfigurátorem kuchyní na míru pracovat.

Pozor! Při navrhování kuchyně do U nezapomeňte na tzv. pracovní trojúhelník, který vám pomůže zajistit komfortní a efektivní pohyb mezi stěžejními body kuchyňské linky. Zjednodušeně řečeno se jedná o systematické uspořádání lednice, dřezu a varné desky.

Moderní kuchyň

Moderní kuchyň

Moderní pojetí kuchyně ve vysokém lesku, neváhejte a vyzkoušejte konfigurátor kuchyně

zjistit více

Potřebujete poradit ohledně kuchyně na míru?

V případě jakýchkoli nejasností se na nás můžete obrátit prostřednictvím emailové adresy dusek@glanckuchyne.cz nebo telefonního čísla +420 775 119 118. Chcete si přečíst více informací o výběru a realizaci kuchyní na míru? Naše blogové články čekají přímo na vás. Dozvíte se v nich například, čím jsou výjimečné rustikální kuchyně nebo co mít rozmyšlené, když poptáváte kuchyni na míru. Kromě toho si můžete prohlédnout naši celou nabídku. Vyrábíme designové kuchyně na míru, vestavné skříně a šatny na míru, obývací stěny nebo třeba nábytek do koupelny

Natálie Fausová
Článek napsal(a)
Natálie Fausová
Více článků od autora
Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Další články z blogu

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně na míru
10. 1. 2024
Průvodce výběrem kuchyně na míru
15 minut čtení

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně na míru

Kvalitní spotřebiče představují základ každé funkční, moderní a praktické kuchyně. Ať už se chystáte poptat novou kuchyni na míru, nebo vás čeká rekonstrukce té stávající, náš článek je tu přímo pro vás. Poradíme vám, z jakých typů kuchyňských spotřebičů lze vybírat, které funkce by vám u spotřebiče mohly přijít vhod a na co si dát při výběru pozor.
Celý článek

Proč byste měli chtít nábytek od nás?

 

Do naší práce dáme svoje
české srdce.

 

Poradíme vám s detaily
a kuchyň poté navrhneme.

 

V naší lakovně připravíme
dvířka té nejvyšší kvality.

 

Použijeme kvalitní kování
a potrpíme si na zpracování.

 

Kuchyň přivezeme a také
namontujeme

pozadí

Kuchyně máme opravdu rádi

autor
uvozovky

U nás najdete kuchyně na míru, které v sobě spojují dlouholeté rodinné zkušenosti, vášeň pro kvalitu a širokou škálu designových možností odpovídajících Vašemu vkusu. Klíčovým prvkem naší práce je individuální přístup k zákazníkovi.

Václav Dušek majitel firmy